Formació i serveis socioculturals
Inici Inici    Mapa Web Mapa web    contactar Contacta    | Dilluns, 10 de desembre de 2018 | 01:11 |

Torneig de Carcassonne de la Llum 2018

Imatge CAE

Imatge CAE

Pablo Lucero, Siddharta Navarro i Daniel Garcia

Imatge CAE

Gremi dels Teixidors

 

Torneig de Carcassonne de la Llum. 10a edició



Data: dijous, 22 de febrer de 2018


Horari:

  • 21h Comprovació inscripcions, formació gremis i sorteig taules 1a partida.
  • 21.30h Inici Torneig



Lloc: El cafè del Taller (C/ Sobrerroca, 14. Manresa). Veure mapa
 


Modalitat del torneig:
 

  • Els jugadors es distribueixen per sorteig en 4 gremis.
  • Partides de 4 jugadors/es, agrupant els jugadors/es per sorteig (un jugador/a de cada gremi a cada taula).
  • 3 rondes de partides, amb una durada màxima de 40 minuts/partida
  • Les ciutats de dues peces compten 4 punts.
  • Utilització del joc bàsic Carcassonne

 

+ expansió Misteriosa Llum
+ expansió Bisbe Galzeran
+ expansió Els gremis (Novetat 2018)

 

 

Classificació individual

  • Repartiment de punts de victòria a cada partida (5 punts al 1r, 3 punts al 2n, 2 punts al 3r i 1 punt al 4t).
  • En cas d'empat repartiment dels punts de victòria.
  • Classificació final per punts de victòria obtinguts.
  • En cas d'empat, desempat a partir del sumatori dels punts de joc assolits respecte de les puntuacions totals de les partides jugades.

 

Classificació final

  • 1r classificat: Pablo Lucero
  • 2n classificat: Siddharta Navarro
  • 3r classificat: Daniel Garcia 

 

 

Classificació per gremis

  • Sumatori de tots els punts de joc obtinguts per tots els membres del gremi

 

Classificació final:

  • Teixidors (1940 punts)
  • Sabaters (1835 punts)
  • Claveters (1777 punts)
  • Pagesos (1568 punts)


 

Inscripcions:

  • Inscripció gratuïta
  • Inscripcions tancades.   
  • Places limitades a 60

 

 

Participants: 29

 

 

Descarregar classificació final individual completa

 

 

Organitza:

 

 

 

Col·labora:

 

 

 

 

 

 

 

.

.